BIEŽĀK UZDOTIE JAUTĀJUMI PAR SAULES PANEĻIEM
Kādus saules paneļus izvēlēties? Kādi ir saules paneļu sistēmas veidi?
Kādus saules paneļus izvēlēties? Kādi ir saules paneļu sistēmas veidi?
Saules paneļi jeb saules baterijas lielākoties sastāv no silīcija fotoelementiem. Visbiežāk izmantotie saules paneļi ir ražoti izmantojot monokristāliskās vai polikristāliskās silīcija tehnoloģijas. Solarshop.lv piedāvājumā atradīsi jebkuram projektam piemērotus saules paneļus ar jaudu no 100W līdz pat 490W. Pārbaudīta kvalitāte un garantija ir galvenie kritēriji mūsu produktiem un pakalpojumiem. Mēs iesakām un paši izmantojam monokristāla saules paneļus, jo tie kļūst arvien lētāki, tādejādi jaudīgāka un efektīvāka monokristāliskā saules bateriju sistēma neizmaksās vairāk un aizņems mazāk vietas.
Monokristāla saules baterijas ir ar vissenāko vēsturi un tehnoloģiju ziņā visattīstītākās. Monokristāla paneļi tiek izgatavoti no tīra silīcija un galvenokārt ir melnā krāsā. Šiem paneļiem ir vislielākā jauda un to efektivitātes rādītājs var sasniegt pat 22%. Šie paneļi aizņem mazāk vietas uz jumta vai zemes, lai saražotu to pašu elektrības jaudu kā polikristāla paneļi. Tādējādi šie paneļi ir ideāli piemēroti cilvēkiem ar ierobežotu jumta vai teritorijas platību.
Polikristāla baterijas ir salīdzinoši jaunākas, tomēr tās nav spējušas noturēt savu vietu tirgū. Polikristāla šūnas tiek izgatavotas no silīcija šūnu fragmentiem, kuras tiek sakausētas kopā un veido zilu nokrāsu. Šo saules paneļu efektivitātes rādītājs svārstās no 15 līdz 17%. Poliksristāla baterijas saražot ir lētak, tāpēc pirms desmit gadiem šie paneļi ieguva polularitāti tirgū. Šobrīd cenu starpība vairs nav tik ievērojama un to zemākas veiktspējas dēļ, lielākā
Trešais saules bateriju veids ir plānplēves un tas pilnībā atšķiras no monokristāla un polikristāla paneļiem. Šis bateriju veids ir visjaunākais nozarē. Tie ir melni, bez ierastajām silīcija šūnu kontūrām. Plānpleves saules baterijas galvenokārt izmanto komerciālajos objektos, jo tiem ir zemāks efektivitātes rādītājs, tikai 11%. Šim paneļu veidam ir viszemākās izmaksas, tomēr lai iegūtu vēlamo jaudu ir jāuztāda daudz vairāk paneļu, tādēļ gala rezultātā tas ilgāk atmaksājas.
Saules paneļu tīkla sistēmas 0.5kw - 20kw (On-grid)
Tīkla sistēma sastāv no tīkla invertora un saules paneļiem. Saražotā elektrība plūst primāri uz tajā brīdī ieslēgtajām elektroierīcēm, pārpalikums, ja tāds ir, tiek nodots elektrotīklā. Tīklā uzkrāto elektroenerģiju varēsiet lietot rudens un ziemas mēnešos. Šādā sistēmā akumulatori netiek izmantoti.
Saules paneļu autonomās sistēmas 0.5kw - 20kw (Off-grid)
Autonomās sistēmas tiek izmantotas vietās kur nav elektrības pieslēguma. Enerģija no saules paneļiem tiek izmantota uzreiz vai uzkrāta akumulatoros.
Saules paneļu hibrīdās (kombinētās) sistēmas 1kw - 20kw
Hibrīdās sistēmas tiek pieslēgtas tīklam un paralēli tiek izmantoti arī akumulatori. Lieko enerģiju no saules paneļiem, kas netiek patērēta uzreiz, var uzkrāt akumulatoros. Savukārt, ja akumulatori ir pilni, tad enerģiju var nodot tīklā. Liels pluss šādām sistēmām ir, ka dienas laikā uzkrāto enerģiju no akumulatoriem var patērēt naktī.
Nav komentāru
Komentēt
Pirkumu grozs
Pirkumu grozs ir tukšs.